GALVANİZLİ SAC (HDG)

30.11.2020

SOMAL olarak, 1956 yılından bu yana müşterilerimize geniş ürün yelpazesi ile üst düzey servis ve kalite anlayışı sunmayı kendimize ilke edindik. Kısa bir süre içerisinde sektörde, silisli sac, soğuk haddelenmiş sac ve galvanizli sac alanlarında adımızdan sıkça söz ettirdik. Ana satış kalemlerimiz arasında bulunan, kullanım alanları açısından sektörel farklılıklar içeren, ürün gamımızda da rulo ve plaka olarak iki farklı çeşitte bulabileceğiniz galvanizli saclarla birçok yerli sanayicimize kesintisiz tedarik sağlayarak başarı basamaklarını birlikte tırmandık. Peki Galvanizli Sac nedir ve Galvanizli Sacların kullanım alanları nelerdir? Öncelikle galvanizli sacların oluşum proseslerini tanımlamak gerekirse; haddeden çıkan fullhard malzemeler, galvaniz hatları üzerindeki sürekli tavlama bölümünde tavlandıktan sonra müşteri taleplerine göre çinko kaplanır.

Galvanizli Sac

Daha basit bir anlatım ile, siz değerli müşterilerimizin talebine ve uluslararası standartlara göre düşük karbonlu soğuk ve sıcak haddelenmiş rulo halindeki sacların sıcak daldırma işlemine tâbi tutulması ve çinko ile kaplanmasıyla Galvanizleme işlemi tamamlanmış olur ve Galvanizli Sac elde edilir. Galvanizleme işlemindeki asıl amaç çinko veya alüminyum-çinko kaplamanın kurban katot (elektrik akımında pozitif (+) elektrikle yüklü iyonların toplandığı elektrot) olarak kullanılması ve ana metalin korozyona (elektrokimyasal reaksiyon) karşı direncinin arttırılmasıdır. Galvanizleme sırasında kurban katot korozyona uğrayarak alt katmandaki çeliği korozyona karşı korumaktadır.

SOMAL olarak, müşterilerimizin talep ve beklentilerini doğru algılayıp, tüm ihtiyaçlarını yüksek kalite ve hızlı servis anlayışıyla karşılayabilmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Üretimin her aşamasında proses kontrollerimizi yapıyor, talep edilen boylarda kesme, dilme ve form verme işlemlerini tamamlıyoruz. Galvanizli Sacın başlıca kullanım alanları; Otomotiv sanayii, beyaz eşya sanayii, havalandırma sistemleri, pencere sistemleri, inşaat sektöründe prefabrik ev veya baraka yapımı, elektrik sanayiye dahil pano ve kablo kanalı üretimleri, muhtelif çelik konstrüksiyon üretimi, depolama ve raf üniteleri üretimidir. Tercihinize göre DX51, DX52, DX53 ve DX54 gibi farklı kalitelerde bulabileceğiniz Galvaniz Sac çeşitlerimizde, A Yüzey ve B Yüzey olarak yüzey alternatiflerinin bulunmasının yanı sıra, 70gr/m2 ile 275gr/m2 kaplama kalınlığına sahip ve 0,40 mm ile 3,00 mm kalınlık arası standart normlarda ve çok çeşitli özel kalite alternatiflerimiz de mevcuttur. SOMAL olarak Galvaniz Sac alanında ürün çeşitliliğimizi arttırarak alışılagelmiş bir tedarikçiden farklı, iş ortakları ve müşterileri için her zaman en iyi ve en hızlı servis anlayışını kendine görev edinmiş bir firma olmaya, müşterilerimize tam tedarikçi hizmeti vermeye devam etmekteyiz.