MANİFESTO

İnsan başkalarına kazandırdıkça kazanır. Başarının kaynağı ortak fayda yaratmaktır.

Yarım asrı aşkın süredir, nesilden nesile geçen bu felsefeyle büyümeye devam ediyoruz. 1956’dan beri doğru ürünü doğru zamanda teslim ederek üretime hız kazandırıyoruz. Sunduğumuz yüksek kalite standartlarıyla tüm iş ortaklarımıza güven veriyoruz. Yenilikçi bakış açımız ve yetkinliğimizle sektörümüze vizyon kazandırıyoruz. Geniş dağıtım ağı ve yüksek stok kapasitemizle ticarette ivme yaratıyoruz. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda şekil verdiğimiz çelikle Türkiye’de sanayiye güç kazandırıyoruz. Tüm bunları çelikten aldığımız ilhamla yapıyoruz.

Çelik kadar sağlam temeller üzerinde yükseliyoruz.

Köklerimizde bir esnafın çalışkanlığı ve samimiyetini, organizasyonumuzda profesyonel bir kadronun verim ve güvenilirliğini taşıyoruz. Teknolojiyle birlikte gelişirken, insan odaklı bakış açımızı koruyoruz. Üç nesildir çelikten aldığımız ilhamı topluma aktarıyor ve büyük başarılar elde etmeleri için üreticilere destek oluyoruz. Türkiye’nin önde gelen çelik servis merkezlerinden biri olarak, onlarca endüstrinin verim ve inovasyon üretmesine katkı sağlıyoruz. Dayanıklı ürünler ve gelişmiş teknolojiler üretmeleri için müşterilerimize yüksek kalitede ürünler sunuyoruz.

Güvenilirlikte çeliği örnek alıyoruz.

Farklı sektörlerden üreticilerin emeğine değer katan, Türkiye’de ve dünyada tercih edilen bir markayız. Tedarikçiler ve tüketiciler arasında kurduğumuz köprü; üretimin her aşamasında gösterdiğimiz özen ve sağlam ilişkiler sayesinde, uzun süreli iş birliklerine dönüştü. Uzman ekibimizle birlikte, bize duyulan güvenin sorumluluğunu gururla taşıyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de müşterilerimizi iş ortağımız sayıyor, ihtiyaca uygun çözümlerle ortak başarımızı geleceğe yansıtıyoruz.

Sürdürülebilirlikte çelik kadar verimliyiz.

Çelik sonsuza kadar geri dönüştürülebilir ve hiçbir şeyi boşa harcamaz. Karbon bazlı tonlarca demir-çelik ürünü işleyen bir çelik servis merkezi olarak, kurumsal geri dönüşüm ve enerji tasarrufu politikamız kapsamında, doğada bıraktığımız karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Rüzgar türbinlerinden elektrik motorlarına kadar pek çok çevreci teknolojinin vazgeçilmez elementlerinden birini tedarik ediyoruz. Yıllar içinde edindiğimiz tecrübe ve bilgi birikimini yeni nesillere aktarıyor, eğitim alanındaki sponsorluklarımızla gençleri dinamik bir sektörde standartları yükseltmeye hazırlıyoruz.

Kurum kültürümüz çelik gibi kapsayıcı.

Çelik gücünü farklı elementlerin bir araya gelmesinden alır. Kapsayıcılığı ile sahip olduğumuz modern hayatı yeniliklerle geliştirmemiz için gereken araçları bize sunar. SOMAL’da birbirinden çok farklı kimlik, beceri ve görüşleri bir potada eritiyor, performans ve uyumu önemsiyoruz. Ayrım gözetmeksizin her seviye çalışanlarımızdan ve iş ortaklarımızdan geri bildirim alıyor, herkesin SOMAL’dan duyduğu memnuniyeti artırmak için uygun çalışma koşullarını sağlıyoruz.

Hedefimiz, yaşamları zenginleştirmek ve geleceğe kalıcı değerler bırakmak. Çelikle özdeşleşmiş bir kurum olarak, bundan sonra da tavizsiz kalite ve güvenle endüstrilere güç kazandırmayı sürdüreceğiz.